F A S H I O N S H I P

F A S H I O N S H I P

Gazdálkodj okosan!

2018. március 18. - Fashionship

Neked van egy hónapra elegendő megtakarított pénzed? Nincs? Ne aggódj, a magyarok 70%-a van még ezzel hasonlóképpen. Fontos, hogy legyenek vésztartalékaink egy-egy váratlan eseményre. Például, ha tönkremenne a mosogatógépünk, akkor ne essünk rögtön pánikba, hogy most mi lesz vagy ha egy ismerősünk spontán áthív minket magához vacsorára ne kelljen lemondani amiatt az estét, hogy sajnos csak üres kézzel tudnánk odaállítani. Ebben a bejegyzésben hét tippet gyűjtöttem össze, amik segíthetnek abban, hogy ügyesebben bánjunk a megkeresett pénzünkkel.3c452adab2f82c166590bf898966e338.jpg

  1. Legyen mindig egy célkitűzésed, amire gyűjtesz! Ezek általában nagyobb volumenű dolgok: utazás, egy új tévé vagy egy régóta kinézett designer táska. Ha ez a cél lebeg majd a szemed előtt kétszer is meg fogod gondolni, hogy vajon tényleg szükséged van-e az ötödik nude rúzsra a sminkkollekciódba. Ha erről le tudsz mondani, akkor ez a pénz már mehet is a gyűjtő dobozkádba.
  2. Biztosan hallottátok már Ti is azt a szót, hogy "impulzív vásárlás". Ez azt jelenti amikor bemész cél nélkül egy boltba "csak úgy nézelődni" és ami megtetszik az bizony haza is fog veled menni. Leginkább a kasszáknál figyelhető meg ez a jelenség, ahová jellemzően olcsó kis apróságokat pakolnak, mint például telefontok, kulcstartó, rágó vagy csoki. Ezért fontos, hogy írj bevásárlólistát, mert így sokkal kisebb rá az esély, hogy elcsábulj egy új fajta édesség láttán és tényleg csak azt fogod megvásárolni, amire valójában szükséged van.
  3. Az előző ponthoz kapcsolódik még az "Aludj rá egyet!" módszer. Meglátsz egy leértékelt hátizsákot a boltban, amire Neked feltétlenül szükséged van. Biztos? Mérlegeld picit a helyzetet! Gondold át mennyire tudnád kihasználni, nincs-e már esetleg hasonlód. Ha még másnap is úgy érzed, hogy kell Neked, akkor irány a bolt. Az esetek 70-80 százalékában rá fogsz jönni, hogy rossz döntést hoztál volna, ha azonnal megveszed, amit kinéztél.
  4. Fizess készpénzzel!  Egy gyorsétterem-láncnál megfigyelték, hogy azok az emberek, akik kártyával fizetnek akár 23%-kal is többet költenek. Ez azért van, mert a pénzt egy megfoghatatlan bankszámláról emljük le, így nem tűnik fel egyből a "hiány". Ellenben a készpénzes fizetésnél azonnal szemmel látható, hogy mennyivel lett kevesebb a pénztárcánkban. Biztosan hallottuk már azt a kérdést, hogy "Mennyibe fájt?". Nem véletlen a kifejezés használata, mivel agykutatások kimutatták, hogy amikor kiadjuk a fizikailag megfogható pénzt a kezünkből, akkor az agyunk fájdalomért felelős része is aktiválódik. Szóval, ha nem szükséges inkább hagyd otthon a kártyád és ezzel is vissza tudod fogni picit a költekezésed.181b462c8a348bb072c6e1243fe44dad.jpg
  5. Borítékolj! Év elején címkézz fel pár borítékot különböző céloknak: festésre, mosógépre, nyaralásra. Minden hónapban tegyél ezekbe annyi pénzt, amennyit rá tudsz szánni. Motiváló lesz amikor látod majd hogyan gyűlik a pénz a spanyol utazásra és így havonta akár még többet is hajlandó leszel beletenni a kis pénztárolódba, így sokkal hamarabb is össze tudod gyűjteni az összeget, mint ahogyan azt eltervezted.
  6. Személyes kedvencem az 53 hetes persely. Tavaly már végigcsináltam és idén is elkezdtem. Fontosnak tartom, hogy olyan perselyt válasszatok hozzá, amit nem tudtok kinyitni, így nem áll fenn a veszély, hogy olykor-olykor megdézsmáld a tartalékaidat. Csinálhatod 20, 50, 100 vagy akár 200 forintossal is. Én az 50 forintos változatot csinálom. Annyi a lényege az egésznek, hogy az első héten amikor elkezded először csak 50 forintot dobsz be, a másodikon 100 forintot, utána már 150-et és így tovább minden héten 50 forinttal növelve a bedobandó összeget. Így év végére 70.000 forintot is össze tudsz gyűjteni magadnak ezzel a módszerrel.
  7. Még egy alkalmazást szeretnék Nektek ajánlani: a Koin-t. Ez egy költségkövető alkalmazás, amibe fel tudod jegyezni és kategorizálni a mindennapi kiadásaidat, de a bevétele(i)det is beleírhatod. Láthatod, hogy mennyi az aktuális egyenleged,ami rendelkezésedre áll. Heti, havi és éves nézetben is meg tudod nézni mire mennyit költesz összesen, így elemezheted azt is mi az amire kicsit többet adsz ki és esetleg tudnál rajta spórolni.

Remélem, hogy találtál olyan tippet, módszert a felsorolásból, ami hasznodra válik! Holnap hétfő szóval elkezdheted vezetni a kiadásaidat vagy bedobhatod az első 50 forintodat!

9be986128a614a2745262cc26f390e9f.jpg

Ha tetszett a bejegyzés akkor ne felejts el minket lájkolni a Facebook-on és bekövetni az Instagram oldalunkat(@fashionshipwithus), ahol minden nap megosztunk Veletek egy kis apróságot a mi hétköznapjainkból!

Puszi: Szancsi

Képek forrása: Pinterest

A bejegyzés trackback címe:

https://fashionship.blog.hu/api/trackback/id/tr8813749938

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása